Objednejte si nás!

Aloe Vera šťáva

Přírodní šťáva z Aloe Vera s přirozeně jemnou chutí. Obsahuje řadu vitaminů, aminokyseliny a další důležité látky. Neobsahuje sladidla ani dochucovadla. Nyní v tmavé skleněné lahvi pro zachování vysoké kvality a energie této rostliny.

Aloe Vera šťávu můžete zakoupit u svého prodejce. 

 

Rostlina aloe vera (aloe pravá) pochází z oblasti Afriky a dorůstá až do výšky jednoho metru. Pro pěstování je ideální suché teplé klima, daří se jí tudíž v teplejších oblastech Afriky a Středozemního moře.

Aloe se pro její prospěšné účinky využívá již po tisíce let. V Novém zákoně Bible figuruje coby jeden z darů přinesených Ježíši Kristu při jeho narození. První oficiální zmínky o této rostlině pochází již ze starého Sumeru. Do podvědomí lidstva se však aloe dostala ve starověku díky Egypťanům, kteří ji dokonce zanechávali vyobrazenou na hrobkách. Egyptské královny měly gel z aloe v oblibě, protože mu vděčily za krásnou pleť. K péči o pleť ji využívaly také ženy ze střední a severní Ameriky, zatímco indiánům z této oblasti pomáhala léčit popáleniny a puchýře. Kryštof Kolumbus s sebou údajně vozil zasazenou rostlinku v květináči i na svých cestách. První evropské státy, které objevily zázrak jménem aloe, byly Řecko a Řím. V dnešní době využívá léčivé účinky aloe tradiční čínská medicína, ale také indická, japonská, jihoafrická, ruská či jamajská medicína a mnohé další.

Gel, který obsahují listy aloe, je mnohdy právem nazýván „univerzální přírodní antibiotikum“ z důvodu zastoupení vitaminů, aminokyselin, minerálních látek, enzymů, polysacharidů, mastných kyselin, lektinů, C-glykosidů, saponinů, ligninu a antrachinonů. Obsahuje vitaminy A, B, C, E a vzácně se vyskytující vitamin B12, dále minerály vápník, draslík, sodík, chróm, zinek, selen a mangan. Enzymy podporují trávení, saponiny jsou účinné proti virům, bakteriím, plísním a infekcím. Díky ligninu mají prospěšné látky schopnost proniknout hluboko pod kůži. Antrachinony jsou látky tišící bolest, které zároveň účinně bojují proti bakteriím a virům.

Příznivé účinky šťávy z aloe můžete využít při detoxikaci organismu a posílení imunity. Detoxikace zlepšuje imunitu a trávení, podporuje hubnutí, působí proti alergiím, má pozitivní vliv na myšlení a koncentraci a zmírňuje potíže se spaním, dále pomáhá ke zlepšení nálady a zvyšuje energii.

Gel z aloe vera obsahuje koktejl vitaminů, minerálů a dalších výživných látek, díky kterému lze řešit poruchy látkové výměny a trávení, problémy s akné, opary, bolestmi při artritidě a díky schopnosti snižovat hladinu krevního cukru je aloe vhodná také pro diabetiky. Posiluje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti bakteriím, napomáhá léčbě ekzémů a lupénkových onemocnění, působí jako antioxidant, dezinfekčně a protizánětlivě. Pro dostavení žádoucích účinků je vhodné užívat gel z Aloe pravidelně.